Čestní členové

Čestné členství

Titul čestného člena LSPS je nabídnut lidem, kteří žili svou láskou ke sborovému zpívání, dlouhodobě svým působením obohacovali regionální kulturu díky LSPS a kteří se také zasloužili svým přičiněním o tradici samotného Lašského smíšeného pěveckého sboru Baška. Přestože již nenavštěvují pravidelně zkoušky, koncerty a zábavné akce tráví spolu s námi. Ono s písničkou na rtech jde hned všechno líp...
 

PhDr. Marie Hakenová - Ulrichová

Úspěšná scénáristka, dramaturgyně a novinářka, dcera umělkyně Marie Glázrové a významného operního pěvce Národního divadla Praha Eduarda Hakena, čestného občana Bašky, jenž s LSPS nejednou úspěšně vystupoval.

Josefa Ličková

Pepička spolu se svým manželem prozpívala ve sboru LSPS úžasných 49 let. Zpívala v sopránu od roku 1956 do roku 2005.   

Jaroslav Lička

Jarek následoval svou ženu Pepičku a nechal se zpěvem provázet krásných 41 let. Zpíval v basu od roku 1964 do roku 2005.

Zdenka Pavloková

Zdenka je svéráznou dámou a našemu sboru byla léta bezesporu hnacím motorem u spousty aktivit. Patří jí velký dík za neutuchající entuziasmus. Zdenka zpívala v altu do roku 2007.

Dajana Zápalková

Dája zpívala v LSPS krásných 22 let, působila ve výboru v různých funkcích, nejdéle jako jednatelka. Uváděla nám dlouhou dobu koncerty. Zpívala v sopránu.

Zdeněk Pavlok +2009

Zdeněk byl dlouholetým předsedou LSPS a my velmi děkujeme za jeho obětavou práci, která se dála v zákulisí a mnozí ji netuše brali jako samozřejmost, ale bez které by sbor nemohl fungovat. :-) Zdeněk zpíval v basu do roku 2007. Bohužel nás v roce 2009 Zdeněk navždy opustil.

Božena Bertová

Boženka bývala ve zkouškách takové sluníčko. Úsměvem léčila ustarané tváře a své trable na sobě nedala nikdy znát. Zpívala v sopránu do roku 2004.

Věra Nowotná

Věrka jako charismatická osobnost věděla, jak své okolí obohatit svou přítomností a ku srandování taky neměla nikdy daleko. Zpívala v sopránu do roku 2004.

Marie Němcová

Maruška se věnovala sborovému zpívání neuvěřitelných 50 let a podle jejích slov uzpívaný koníček ji neopouští ani teď doma a ráda si zazpívá třeba jen tak pro sebe. Zpívala v sopránu od roku 1956 do roku 2006.

Anna Sanitrová

Anička je báječně živelná dáma, zpěvem si koření každou možnou chvilku a pro nás byla při jakýchkoli akcích gastronomickou šéfkou a dvorní kuchařinkou a za tu péči jí patří obrovský dík. Zpívala v altu do roku 2006.

Marta Kořená

Martička patří k Lašskému smíšenému pěveckému sboru Baška úplně od jeho zrodu. Jako mladičká zažívala jeho formování a zpívání jí v tomto okruhu prima lidí přinášelo radost po celých neuvěřitelných 56 let. Byla členkou výboru a ačkoli v roce 2008 přestala navštěvovat zkoušky, na koncertech a ostatních akcích ji jistě potkáte.

Petr Kořený

Petr byl dlouholetým členem Lašského smíšeného pěveckého sboru Baška, v podstatě spolu se svou manželkou Martou od jeho vzniku. Zpíval v basu, a to krásných 50 let.

Karel Pachl +10.12.2014

Neutichající povídálek  a šprýmař, milující horoskopy a dobré zprávy :-) + 10.12.2014

 

František Majz

Permanentní optimista s kamennou tváří. Tichý, ale pokud promluví, jde s každým slovem perla..

Adolf Kolčář +2013

První dirigent LSPS Baška. + 27.12.2013

František Vaníček

Obětavý a dlouholetý kulturní pracovník obce Baška.

Josef Bayer +2013

Pepík pohodář, samá básnička a hluboký bas. + 12.2013

Jiří Kozel +2013

Ochotný a veselý člověk. + 13.4.2013